Krajoznawcze Spotkania Rodzinne - Spotkanie VIII Krajoznawcze Spotkania Rodzinne - Spotkanie VIII

Spotkanie VIII - Warszawa

 

WARSZAWSKIE REFLEKSJE

W gościnne progi przyjęło nas Międzynarodowe Schronisko Młodzieżowe. Piątkowy wieczór spędziliśmy przy ognisku i śpiewie, śpiewie…

 

Kolejnego dnia zwiedzaliśmy Otwock zachwycając się architekturą dawnych obiektów, często sanatoryjnych – przykładem mogą być budynki dworca kolejowego, ratusza, czy Liceum Ogólnokształcącego i wiele innych. Żal, że tak wiele urokliwych miejsc i pięknych niegdyś budynków nie znalazło jeszcze opiekunów. Spacerując leśnymi ścieżkami podziwialiśmy piękno natury w Mazowieckim Parku Krajobrazowym.

A że wieczór był „andrzejkowy” to i zabawa była przednia! Laliśmy wosk, wróżyliśmy, ale były też tańce, hulanki i swawole. Sławek umilał nam wieczór grą na gitarze, a Ania uczyła nas ludowych tańców. Oj, działo się, działo!

Z okazji 50-lecia czasopisma "POZNAJ SWÓJ KRAJ" Ania otrzymała dyplom za zaangażowanie w wydawanie pisma.

 

W niedzielne przedpołudnie oprowadzała nas po Warszawie pani przewodnik Maria. Z zainteresowaniem słuchaliśmy jej interesujących opowieści.

 

Wszystko, co dobre, to się szybko kończy…Maksyma ta towarzyszyła nam w zamkowej kawiarni, gdzie obiecywaliśmy sobie kolejne spotkanie, tym razem w Świeradowie.

 

wg kronikarskiej relacji Agnieszki

 

Taki mieliśmy program Spotkania:

Krajoznawcze Spotkania Rodzinne - Program Spotkania VIII

Zobacz zdjęcia ze Spotkania w Warszawie