Krajoznawcze Spotkania Rodzinne - Spotkanie 43 Krajoznawcze Spotkania Rodzinne - Spotkanie 43

Spotkanie 43. Oświęcim

 

43 KSR - Skierniewice

na 43. KRAJOZNAWCZE SPOTKANIE RODZINNE
Ela i Ania zaprosili do OŚWIĘCIMIA

 

Taki mieliśmy program Spotkania:

 

Zakwaterowanie:

Pokoje Gościnne, ul. Obozowa 41, 32-600 Oświęcim tel. +48 511 612 895


12.10.2018 r. (piątek)

  • 13.00 - 13.300 Zakwaterowanie.
  • 14.00 w piątkowe popołudnie udaliśmy się do Zamku Lipowiec, gdzie przewodnik poprowadził nas po zamkowych ruinach , leżących na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, obiektu wybudowanego w systemie tzw. Orlich Gniazd, we wsi Babice . Zamek został wybudowany na wapiennym wzgórzu (362 m n.p.m.) o tej samej nazwie, będącym częścią Grzbietu Tenczyńskiego; znajduje się na terenie rezerwatu przyrody „Lipowiec”. W nieopodal położonym Wygiezłowie, w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym zapoznaliśmy się z kulturą Krakowiaków Zachodnich, spacerując wśród ekspozycji obejmującej 25 zabytkowych obiektów drewnianych wzbogaconych o małą architekturę (kapliczki, studnie, pasieki), które zostały rozmieszczone w sektorach: małomiasteczkowym i wiejskim.
  • 18.30 Obiadokolacja, a potem... cały wieczór był dla nas!

 

13.10.2018 r. (sobota)

  • 08.00 Śniadanie.
  • 09.00 przejazd i piesze przejście do Kaplicy Papieskiej położonej na Groniu Jana Pawła II. To jedyny szczyt górski na świecie, którego nazwa została nadana na cześć Karola Wojtyły - papieża Polaka, który wielokrotnie bywał na szczycie Leskowca w Beskidzie Małym. Kolejne odwiedzane przez nas miejsce, to Park Rozrywki w Inwałdzie, gdzie zobaczyliśmy najsłynniejsze budowle z całego świata. Podróżowaliśmy po kontynentach, poznając zabytki z różnych zakątków naszego globu, odwiedzając Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, oraz Meksyk. Na wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, dostrzegliśmy średniowieczny gród. Przekraczając jego podwoje cofnęliśmy się do XV wieku, a kamienista droga poprowadziła nas na dziedziniec historycznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsce – średniowieczną osadę.
  • 18.30 Obiadokolacja.
  • 20.00 Wspólny wieczór w miłej spotkaniowo-wspominkowej atmosferze.

 

14.10.2018 r. (niedziela)

  • 08.00 Śniadanie.
  • 09.00 Przedpołudniowe niedzielne godziny przeznaczyliśmy na poznanie Oświęcimia, jego wielowiekowej historii sprzed II Wojny Światowej. W dawnej stolicy Księstwa Oświęcimskiego, nad rzeką Sołą, na wzgórzu porośniętym starymi drzewami widnieje zamek z gotycką wieżą i murami obronnymi – obecna siedziba Muzeum Zamek w Oświęcimiu. Wstąpiliśmy również do ratusza, aby zapoznać się z burzliwą historią miasta od czasów średniowiecza. Mieliśmy również czas na spacer po miejskich plantach.
  • 13.00 Zakończenie Spotkania nastąpiło nieopodal naszego miejsca zakwaterowania, w restauracji „Ala carte”.

Zobacz zdjęcia ze Spotkania – dzień 1 cz. 1

Zobacz zdjęcia ze Spotkania – dzień 1 cz. 2