Krajoznawcze Spotkania Rodzinne - Spotkanie XVII. Krajoznawcze Spotkania Rodzinne - Spotkanie XVII

XVII Spotkanie Rodzinne - Długopole-Zdrój

 

SYLWESTROWO Z DŁUGOPOLA-ZDROJU

Po powitaniach i zakwaterowaniu, pyszna obiadokolacja i zwiedzanie Długopola-Zdroju. W wieczornej scenerii Bogda i Mietek oprowadzili nas po zakamarkach uzdrowiska. Chociaż śniegu było niewiele, to i tak Park Zdrojowy wyglądał bajkowo! A późnym wieczorem, przy ognisku, muzyce i bigosiku odbyliśmy obowiązkowy trening przedsylwestrowy, czyli tańce, hulanki i swawole…

Aby nabrać ochoty na „nocne Polaków hulanki” wybraliśmy się w Góry Bystrzyckie na poszukiwanie zimy. Zaczęliśmy od zwiedzania Bystrzycy Kłodzkiej, która zauroczyła nas swoją historią i zabytkami. Zimę znaleźliśmy dopiero w górach, a ośnieżone świerki przypominały nam, w jakim klimacie mieszkamy. Po długim marszu w śniegu, z przyjemnością odpoczywaliśmy w schronisku „Jagodna”. Atmosfera schroniska zimą, spowodowała, że do Długopola-Zdroju wróciliśmy dopiero o 18.30

Zabawę sylwestrową rozpoczęliśmy zgaduj-zgadulą – jakie to szczyty górskie? Nasze stroje i rekwizyty podpowiadały zgadującym. Był Chełmiec, Czerwone Wierchy, Czoło, Wielki i Mały Szyszak, Góralka, Łysica, Jagodna, Czarna Góra i inne szczyty.

Przed północą Bogda „nie popuściła” – wygoniła nas w plener, do Parku Zdrojowego. Pod Pijalnią Wód Mineralnych przywitaliśmy Nowy Rok 2012 głośno, bo z fajerwerkami i pieśnią na ustach. Strzelały szampany i życzeniom nie było końca. Puściliśmy także „światełko do nieba”.

A potem tańce, śpiewy i zabawa do rana…

Nowy Rok spędziliśmy zwiedzając pobieżnie Kłodzko, bo zimno i prawie wszystko „ na głucho” zamknięte. Na szczęście kawiarnia „Ratuszowa” ugościła nas ciepłą kawą i herbatą. Trzy dni minęły jak z bicza strzelił.

Do zobaczenia w Puławach!
Z kronikarskiego zapisu uczestnika Spotkania

 

 

Taki mieliśmy program Spotkania:

Krajoznawcze Spotkania Rodzinne - Program Spotkania XVII

Zobacz zdjęcia ze Spotkania - część 1 - Długopole-Zdrój

 

Zobacz zdjęcia ze Spotkania - część 2 - Bystrzyca Kłodzka

 

Zobacz zdjęcia ze Spotkania - część 3 - Sylwestrowa wyprawa do schroniska Jagodna

 

Zobacz zdjęcia ze Spotkania - część 4 - wieczór sylwestrowy

 

Zobacz zdjęcia ze Spotkania - część 5 - Kłodzko